Zielony katolicyzm. Możliwość czy konieczność? [JAROMI]
„Debata na temat ekologicznej przyszłości naszej planety ma dwa oblicza. Po pierwsze, dotyka samej istoty ludzkiej natury i człowieczeństwa. Po drugie, jej wynik określi, w jakim świecie po odchodzącej »demokracji węglowej« będą żyć nasze dzieci. Warto zacząć od odpowiedzenia we własnym sercu na wezwanie papieża Franciszka do »ekologicznego nawrócenia«” – pisał w eseju „Suflerzy nowej wyobraźni ekologicznej” z 54. teki Pressji pt. „Ekologia integralna” red. nacz. Piotr Kaszczyszyn.
Czy Biblia mówi o wycinaniu lasów? Skąd się wziął mit, że ekologia to lewacka mrzonka, z którą katolikom jest nie po drodze? Po co papież zajmuje się zmianą klimatu? I co zrobić z tezą, że człowiek jest koroną stworzenia i może do woli eksploatować planetę? – na te pytania spróbuje odpowiedzieć nasz gość, autor książki „Boska Ziemia” Stanisław Jaromi OMFConv.
Ojciec Stanisław Jaromi, filozof i ekolog, przewodniczący Ruchu Ekologicznego św. Franciszka z Asyżu, wieloletni delegat franciszkanów ds. sprawiedliwości pokoju i ochrony stworzenia, szef portalu Święto Stworzenia, pomoże znaleźć nam odpowiedź na pytanie, jak odnaleźć się między interesem człowieka a ochroną środowiska.
Zapraszamy serdecznie 19 lutego o godz. 18.00 do Klub Jagielloński – Kraków. Spotkanie poprowadzi red. nacz. portalu Klub Jagielloński Piotr Kaszczyszyn. Na spotkaniu będzie możliwość zadawania pytań.
Weź udział w wydarzeniu na Facebooku i pokaż znajomym, że będziesz z nami!