Dołącz do seminariów międzynarodowych Ośrodka Studiów Wschodnich i Klubu Jagiellońskiego!
Sytuacja międzynarodowa dawno nie zmieniała się tak dynamicznie, jak dziś. Codziennie jesteśmy bombardowani wiadomościami o nowych konfliktach, kryzysach i decyzjach politycznych – ale jak odróżnić to, co istotne, od medialnego szumu? Jak zrozumieć, które wydarzenia znacząco wpływają na Polskę i jej politykę zagraniczną, a które tylko niepotrzebnie wzbudzają sensację?
Jeśli szukasz pogłębionej analizy i dyskusji o sprawach międzynarodowych, zapraszamy do udziału w seminariach „Kompas dla polskiej polityki” organizowanych przez Ośrodek Studiów Wschodnich i Klub Jagielloński.
To cykl 11 spotkań, podczas których doświadczeni eksperci OSW – specjalizujący się w różnych krajach i regionach, od Niemiec po Chiny – pomogą Ci spojrzeć na świat z perspektywy polskich interesów i możliwości prowadzenia skutecznej polityki zagranicznej.
Warsztaty odbywać się będą w kolejne czwartki w godzinach wieczornych, począwszy od 3 kwietnia, w warszawskiej siedzibie Klubu Jagiellońskiego (ul. Andersa 35). Każde spotkanie rozpocznie się wystąpieniem prowadzącego, po którym nastąpi część dyskusyjna.
To właśnie merytoryczna debata między uczestnikami będzie kluczowym elementem programu – zależy nam na konfrontacji różnych perspektyw, wymianie argumentów oraz rozwijaniu umiejętności analizy złożonej rzeczywistości międzynarodowej.
By wziąć udział w tej intelektualnej przygodzie, wypełnij formularz rekrutacyjny. Rekrutacja trwa tylko do 24 marca. Sprawdzaj swoją skrzynkę mailową, gdyż po upłynięciu tego terminu w ciągu kilku dni otrzymasz informację o wynikach.
WYPEŁNIJ FORMULARZ REKRUTACYJNY
Udział w programie pozwoli Ci nie tylko zdobyć wiedzę, ale też rozwinąć kompetencje analityczne, poprawić umiejętności argumentacji i skutecznego prezentowania własnych wniosków. Jeśli okaże się, że to przestrzeń dla Ciebie, kolejnym krokiem może być zaangażowanie w redakcję międzynarodową Klubu Jagiellońskiego lub aplikowanie na staż w Ośrodku Studiów Wschodnich.
Od uczestników zostanie pobrana opłata w wysokości 300 zł na rzecz pokrycia przez Klub Jagielloński kosztów organizacyjnych. Studenci będą mieli, w uzasadnionych przypadkach, możliwość skorzystania ze zniżki i opłaty w wysokości 150 zł.
Spotkania odbędą się w dniach: 03.04, 10.04, 17.04, 24.04, 08.05, 15.05, 22.05, 29.05, 05.06, 12.06, 26.06. Podczas warsztatów zostaną omówione następujące tematy:
- Niemcy na rozdrożu – Quo vadis Germania?
- Czy UE jest w stanie zadbać o własne bezpieczeństwo?
- Co kształtuje polską politykę wobec Izraela?
- Czy Chiny obronią nas przed Rosją?
- Europa Środkowa wielu prędkości: jaka powinna być polityka Polski w regionie?
- Czy obszar postsowiecki nadal istnieje?
- Partnerstwo Euroazjatyckie? Strategia UE i Polski wobec Kaukazu Południowego i Azji Centralnej
- Ukraina trzech O – obywateli, oligarchów i obrońców
- Czy czas przemyśleć fundamenty polskiej polityki wschodniej?
- Gaz, atom, wodór, OZE – jakie paliwo napędzi Europę po wojnie?
- Rosja vs. Zachód: kto kogo?
Nie zwlekaj! Dołącz do grona osób, które chcą lepiej zrozumieć otoczenie międzynarodowe Polski i nauczyć się, jak skutecznie analizować globalne procesy.
Dołącz do wydarzenia na Facebooku