Witamy na stronie Klubu Jagiellońskiego. Jesteśmy niepartyjnym, chadeckim środowiskiem politycznym, które szuka rozwiązań ustrojowych, gospodarczych i społecznych służących integralnemu rozwojowi człowieka. Portal klubjagiellonski.pl rozwija ideę Nowej Chadecji, której filarami są: republikanizm, konserwatyzm, katolicka nauka społeczna.

Zachęcamy do regularnych odwiedzin naszej strony. Informujemy, że korzystamy z cookies.

Dlaczego pokolenie JPII zabija w Polsce katolicyzm? [KULTURA POŚWIĘCONA]

Dlaczego pokolenie JPII zabija w Polsce katolicyzm? [KULTURA POŚWIĘCONA] Grafikę wykonała Magdalena Karpińska.

Pokolenie JPII to osoby, które mają dziś 35 lat i więcej. Swego czasu pokładano w tym pokoleniu sporych nadziei na „odnowę tej ziemi”. Tymczasem to właśnie Pokolenie JPII to to, które w dużej mierze nie przekazało i nie przekazuje wiary swoim dzieciom.

Brak transmisji wiary w rodzinach, które miały być uwznioślone duchem pontyfikatu papieża Polaka, to jedna z głównych przyczyn sekularyzacji w Polsce. Dlaczego tak się dzieje? Jak wygląda dziś droga do świadomego katolicyzmu młodych dorosłych? Skąd szukać nadziei?

O tym wszystkim porozmawiamy już 6 grudnia o 18:00 w krakowskiej siedzibie Klubu Jagiellońskiego. Gospodarzami spotkania będzie ekipa Kultury Poświęconej, naszego Klubowego podcastu.

Wbrew opisowi, nie poprzestaniemy na narzekaniu. Trwa przecież zbiórka na wydanie nowego numeru „Pressji”. Tym razem pochylamy się nad tematem nadziei i szczęścia w czasach postchrześcijańskich.

[DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU]

Debata jest częścią projektu pt. „Stworzenie forum debaty publicznej online”, finansowanego z dotacji Narodowego Instytutu Wolności Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.