Witamy na stronie Klubu Jagiellońskiego. Jesteśmy republikańskim i niepartyjnym stowarzyszeniem, które próbuje oddziaływać na politykę w duchu troski o dobro wspólne. Piszemy pogłębione artykuły o polityce, gospodarce, historii i kulturze. Formułujemy obywatelskie postulaty zmian i wysyłamy petycje do władz. Publikujemy komentarze ekspertów i tematyczne raporty. Działamy w całej Polsce.

Zachęcamy do regularnych odwiedzin naszej strony. Informujemy, że korzystamy z cookies.

Jak odbetonować nasze miasta? [JAKUBOWSKI, FIJAK, MILERT]

Mamy problem. Dynamicznie rozwijające się miasta zostały zabudowane bez planu – w myśl zasady „budujmy, bo i tak się sprzeda”. Dotyczy to zarówno największych metropolii, ich rozlanych przedmieść, ale także mniejszych miast. Czy da się ten trend odwrócić? Co zrobić z obszarami naszych miast, które są „zabetonowane”? Jak tworzyć i zabezpieczać obszary zielone?

Zapraszamy na otwartą dyskusję organizowaną przez Międzymiastowo, podcast miejski Klubu Jagiellońskiego.

W dyskusji wezmą udział:
Kasper Jakubowski – Prezes fundacji Dzieci w Naturę
Maciej Fijak – Akcja ratunkowa dla Krakowa

Debatę poprowadzi Magdalena Milert (znana w mediach społecznościowych jako @pieing).

Nasza debata odbędzie się 6 października 2021 o godzinie 18:00 w restauracji Nalej Se na krakowskim Zabłociu. Będzie również transmitowana online.

Organizacja tej debaty jest możliwa dzięki środkom pozyskanym w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030, których operatorem jest Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwo Obywatelskie. Pozyskany grant pozwoli nam w najbliższych 18 miesiącach rozwijać nie tylko nasz podcast, ale i inne działania w tematyce miejskiej na portalu klubjagielloński.pl.

[DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU]