Witamy na stronie Klubu Jagiellońskiego. Jesteśmy niepartyjnym, chadeckim środowiskiem politycznym, które szuka rozwiązań ustrojowych, gospodarczych i społecznych służących integralnemu rozwojowi człowieka. Portal klubjagiellonski.pl rozwija ideę Nowej Chadecji, której filarami są: republikanizm, konserwatyzm, katolicka nauka społeczna.

Zachęcamy do regularnych odwiedzin naszej strony. Informujemy, że korzystamy z cookies.

Wyjątkowe miasta naszych słuchaczy. 50 odcinek „międzymiastowo” [PODCAST]

Wyjątkowe miasta naszych słuchaczy. 50 odcinek „międzymiastowo” [PODCAST] Rotterdam | Photo by Jurriaan Snikkers on Unsplash

5 miast, 5 osób, 5 historii. Każda z innej perspektywy. Tworząc międzymiastowo opowiadamy wam zazwyczaj o problemach i wyzwaniach, które dotykają naszych miast. W 50 odcinku naszego podcastu postanowiliśmy oddać głos naszym słuchaczom, którzy opowiadają o swoich miastach i ich wyjątkowości. 

 

„Międzymiastowo ma już rok! Zaczynaliśmy jeszcze jako „krakoskie gadanie”. Potrzebowaliśmy kilku odcinków, żeby dojrzeć do tego, że to nazwa, która nie odzwierciedla treści naszego podcastu. Przez ponad 25 godzin audycji eksperymentowaliśmy z różnymi formami. Najczęściej były to rozmowy z zaproszonymi gośćmi. Zdarzały się też rozmowy z samymi prowadzącymi i solówki. Niezmienna pozostawała jednak treść. Poruszaliśmy najważniejsze bieżące tematy dotyczące polityk miejskich w Polsce. Zastanawialiśmy się nad najważniejszymi wyzwaniami i trendami długofalowymi. Jako inspiracje przedstawialiśmy dobre praktyki i przykłady zagraniczne. Czasami zbyt akademicko, czasami zbyt szczegółowo, ale zawsze z myślą zarażenia tematyką miejską jak najszerszej grupy odbiorców” –wyjaśniał Karol Wałachowski.

„Na początku byliśmy eksperymentem. Dość powiedzieć, że pierwszy odcinek nagraliśmy dwa miesiące przed jego premierą. W krakowskiej siedzibie KJ powiesiliśmy na ścianach zasłony, żeby poprawić akustykę, pożyczyliśmy mikrofon i… z ogromna tremą zaczęliśmy nagrywać. Nie spodziewaliśmy się, że po kilku miesiącach zagościmy na antenie Radio Kraków.

Każdy kolejny odcinek dociera do większej liczby osób. Tylko na Spotify obserwuje nas prawie 2 500 użytkowników tej platformy, która jest najpopularniejszym narzędziem do słuchania podcastów. Przynajmniej wśród słuchaczy międzymiastowo” – opowiadała o kulisach tworzenia podcastu Magdalena Milert.

„Jesteśmy Wam wdzięczni za regularne wsparcie, które napędza nas do dalszego produkowania odcinków. W najbliższym czasie chcielibyśmy zwiększyć ekspozycję podcastów na głównej stronie portalu klubjagiellonski.pl, który co miesiąc odwiedza ponad 100 000 użytkowników. Potrzebujemy jednak pewnych zmian w architekturze strony portalu, dlatego jeszcze raz chciałbym zachęcić Was do wsparcia finansowego naszego podcastu. Koniecznie z dopiskiem »międzymiastowo« w tytule” – podsumował Jakub Kucharczuk.