Witamy na stronie Klubu Jagiellońskiego. Jesteśmy niepartyjnym, chadeckim środowiskiem politycznym, które szuka rozwiązań ustrojowych, gospodarczych i społecznych służących integralnemu rozwojowi człowieka. Portal klubjagiellonski.pl rozwija ideę Nowej Chadecji, której filarami są: republikanizm, konserwatyzm, katolicka nauka społeczna.

Zachęcamy do regularnych odwiedzin naszej strony. Informujemy, że korzystamy z cookies.
Redakcja portalu  16 listopada 2020

Jak usprawnić nasze miasta? [PODSUMOWANIE KONFERENCJI]

Redakcja portalu  16 listopada 2020
przeczytanie zajmie 2 min

4 listopada odbyło się ostatnie wydarzenie zaplanowane w ramach konferencji miejskiej Klubu Jagiellońskiego pt. „Jak usprawnić nasze miasta?”. Podczas szeregu seminariów, spotkań i debat rozmawialiśmy z zaproszonymi gośćmi oraz uczestnikami o najważniejszych naszym zdaniem kwestiach, które będą kształtowały w przyszłości funkcjonowanie miast i gmin w Polsce. Konferencja „Jak usprawnić nasze miasta?”  podsumowała nasz projekt „Ocena skutków regulacji lokalnych dla społeczeństwa i gospodarki w gminach (Lokalna OSR)” realizowany przez Klub Jagielloński w latach 2019-2020.

Związki metropolitalne ratunkiem dla miast? – 19 października 2020 r.

Gość: Daniel Wrzoszczyk – Prezes Stowarzyszenia Metropolia Krakowska

Prowadzący: Jakub Kucharczuk – Klub Jagielloński, Międzymiastowo

Planowanie przestrzenne – kiedy potraktujemy je poważnie? – 26 października 2020 r.

Gość: Bartosz Piłat – ekspert Polskiego Alarmu Smogowego

Prowadząca: Magdalena Milert – Klub Jagielloński, Międzymiastowo

„Miasto–idea”, czyli jak opowiadać o rozwoju miast– 2 listopada 2020 r.

Gość: prof. dr hab. Jerzy Hausner – Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Prowadzący: Karol Wałachowski – Klub Jagielloński, Międzymiastowo

Jak konsultacje społeczne mogą pomóc w tworzeniu lepszych miast? – 4 listopada 2020 r.

Goście:

  • Łukasz Pancewicz (A2p2 Biuro Projektowe)
  • Justyna Wysowska (Ambasada Społeczności)
  • Tomasz Fiszer (Trade-off, Think Tank Kraków Dla Mieszkańców, Komisja Dialogu Obywatelskiego Ds. Środowiska)
  • Kamila Noworól (Uniwersytet Jagielloński)

Prowadząca: Magdalena Milert – Klub Jagielloński, Międzymiastowo