Witamy na stronie Klubu Jagiellońskiego. Jesteśmy niepartyjnym, chadeckim środowiskiem politycznym, które szuka rozwiązań ustrojowych, gospodarczych i społecznych służących integralnemu rozwojowi człowieka. Portal klubjagiellonski.pl rozwija ideę Nowej Chadecji, której filarami są: republikanizm, konserwatyzm, katolicka nauka społeczna.

Zachęcamy do regularnych odwiedzin naszej strony. Informujemy, że korzystamy z cookies.
Redakcja portalu  12 października 2020

Jak usprawnić nasze miasta? Konferencja miejska Klubu Jagiellońskiego

Redakcja portalu  12 października 2020
przeczytanie zajmie 2 min

„Jak usprawnić nasze miasta?”, czyli konferencja miejska Klubu Jagiellońskiego jest wydarzeniem podsumowującym projekt „Ocena skutków regulacji lokalnych dla społeczeństwa i gospodarki w gminach (Lokalna OSR)”. Jest on finansowany ze środków MNiSW w ramach konkursu „Dialog”, zaś jego celem było opracowanie mechanizmu przeprowadzania oceny skutków regulacji lokalnych dla rozwoju społeczno-gospodarczego gminy.

Ze względu na pandemię COVID-19 zdecydowaliśmy się, aby konferencja miała charakter zdalny. Otworzyło to także przed nami nowe możliwości jej organizacji i pozwoliło na odejście od klasycznej formuły paneli dyskusyjnych. Konferencja „Jak usprawnić nasze miasta?” odbywać się będzie przez cały październik i składać z kilku wydarzeń.

Oprócz otwartych dla publiczności spotkań i dyskusji, jej ważnym momentem będą dwa spotkania w formule zamkniętej, tzw. crash testy opracowanej przez nas procedury lokalnej oceny skutków regulacji. Pierwszy crash test odbędzie się 13 października. Zaproszeni zostali do niego wójtowie, burmistrzowie oraz prezydenci wybranych miast oraz naukowcy zajmujący się tematyką samorządu terytorialnego. Drugi crash test odbędzie się 20 października z udziałem przedstawicieli organizacji pozarządowych angażujących się w sprawy lokalne.

Zapraszamy do zapoznania się z programem spotkań oraz śledzenia informacji na Facebooku Klubu Jagiellońskiego.