Dołącz do zespołu Klubu Jagiellońskiego w Warszawie
Nieważne czy jesteś stałym czytelnikiem naszego portalu, odwiedzasz nas regularnie na spotkaniach otwartych czy po raz pierwszy czytasz nasz portal. Zapraszamy cię do naszego warszawskiego zespołu! Jeśli interesujesz się życiem publicznym i chcesz mieć wpływ na to, co dzieje się w naszym kraju, to trafiłeś pod dobry adres. Jeśli studia i scrollowanie w internecie nie zaspokajają twoich ambicji, nie zwlekaj i stań się częścią naszego środowiska!
Co możesz robić? Na początek mamy aż osiem propozycji:
1. Seminarium międzynarodowe
Jeśli interesujesz się tematyką międzynarodową to propozycja dla Ciebie. W tym roku obchodzimy kilka ważnych rocznic: 15 lat Polski w Unii Europejskiej, 20 lat Polski w NATO i 30 lat transformacji Europy Środkowo-Wschodniej to powód, aby jeszcze bliżej przyjrzeć się polskiej polityce zagranicznej. Wspólnie zastanowimy się jak przejdziemy test solidarności i czy czeka nas Europa dwóch prędkości? Czy możliwa jest wspólna polityka zagraniczna Unii Europejskiej? Jakie wnioski związane z bezpieczeństwem RP powinniśmy wciągnąć po 5 latach wojny w Donbasie? Te i wiele innych tematów będziemy poruszać podczas czwartkowych seminariów w Klubie Jagiellońskim. Jeśli seminarium to dla Ciebie za mało dostaniesz szanse zaangażowania się w organizacje debat i możliwość spróbowania swoich sił w pisaniu tekstów o tematyce międzynarodowej.
2. Zespół video
To propozycja dla osób, które interesują się pracą przy video. Zespół zajmuje się produkcją materiałów w których występują eksperci KJ. W chwili obecnej przygotowuje cykl „3 grosze” ale ma ambicje szukać nowych formatów i sposobów komunikacji po przez ruchomy obraz. Szukamy operatorów, montażystów i dźwiękowców. Jeśli nie masz tych umiejętności, ale chciałbyś z nami współpracować- zgłoś się! Po krótkim szkoleniu z pewnością znajdzie się miejsce również dla Ciebie.
3. Warsztaty pod Pressją
W poprzedniej edycji próbowaliśmy przez pryzmat głównych pojęć filozofii polityki spojrzeć na bieżącą sytuację w Polsce. W tej edycji założenia są jeszcze bardziej praktyczne. Spotykamy się raz w miesiącu i dyskutujemy jedną z publicystycznych książek, której tematyka poświęcona jest obecnej sytuacji w Polsce. Chcemy sprawy bieżące omówić, postawić diagnozę i wspólnie szukać rozwiązań. Założeniem tych spotkań jest swoboda co formy oraz interdyscyplinarność co do metody rozumowania. Zapraszamy każdego, kto ma w sobie choć odrobinę niezgodny na obecną w Polsce polaryzację polityczną i chce znaleźć jakieś wyjście. Jest to też znakomita okazja, żeby włączyć się w działalność Klubu Jagiellońskiego i rozkręcić w sobie żyłkę publicysty.
4. Seminarium Klubowakultura
Podczas regularnych spotkań zmierzymy się z tekstami, dziełami i zjawiskami związanymi z kulturą. Spodziewajcie się burzliwych dyskusji o książkach, artykułach, filmach. Postaramy się przyjrzeć poruszanym przez nie zagadnieniom pod kątem adekwatności stawianych diagnoz. Rozliczymy twórców nie tyle z warstwy estetycznej, o ile z poprawności krytycznego spojrzenia na współczesną rzeczywistość. Przyda nam się do tego zarówno kontekst filozoficzny i socjologiczny, jak i własne obserwacje na temat bieżących wydarzeń. Nie wymagamy ani specjalistycznej wiedzy, ani określonego stanowiska. Przyda się natomiast zamiłowanie do dyskusji w kameralnym, przyjacielskim gronie.
5. Zespół do spraw organizacji spotkań otwartych
Główną aktywnością Klubu w Warszawie są spotkania otwarte, które regularnie organizujemy w naszej siedzibie na Andersa 35. Poruszamy zarówno problemy, którymi żyje cała Polska, jak i te, które niesłusznie nie przebiły się do opinii publicznej. Zdarza nam się gościć osoby znane, ale bardzo lubimy zapraszać tych, ciekawych, których nie znajdziecie na pierwszych stronach gazet. Lubimy zderzać różne perspektywy, ale nigdy kosztem jakości dyskusji. Bardzo chętnie poszerzymy nasz zespół koordynatorów debat, którzy wymyślają, zapraszają, organizują i prowadzą spotkania. Jeśli lubisz rozmowy z ciekawymi ludźmi i nie krępują Cię wystąpienia publiczne – zespół debat KJ to coś dla Ciebie!
6. Redakcja portalu klubjagiellonski.pl
Jeśli masz zacięcie dziennikarskie, jesteś zmęczony poziomem debaty publicznej a do tej pory nie znalazłeś redakcji w którą chciałbyś się zaangażować zajrzyj do nas. Piszemy na różne tematy, od komentowania wydarzeń politycznych, społecznych, kulturalnych, po pogłębione analizy dotyczące polityk publicznych. Staramy się szukać tematów, które są istotne z perspektywy państwa a uciekają w powierzchownej publicystyce medialnych gigantów. Jeśli chcesz spróbować swoich sił w pisaniu tekstów recenzji czy zobaczyć jak wyglądają kulisy przeprowadzania wywiadów- zapraszamy!
7. Zespół nowych technologii
Jeśli nauka lub nowe technologie to Twój temat, dołącz do nas. Uważamy, że nie stać nas na nie myślenie o przyszłości, a rodzi się ona w dużej mierze w laboratoriach i wśród linii kodu. Dlatego czytamy, piszemy, analizujemy i dyskutujemy o tym, jakie konsekwencje dla społeczeństwa, gospodarki i państwa mają technologiczne i naukowe zmiany.
8. Harce polityczne
Happeningi, konferencje prasowe, akcje polityczne. Brzmi interesująco prawda? W naszym zespole zajmujemy się zmianą rzeczywistości politycznej. Jeżeli masz poczucie, że zawsze chciałeś robić politykę, ale nie koniecznie odnajdujesz się w żadnej partii politycznej to znalazłeś dobre miejsce.
Jak się zgłosić?
Rekrutacja jest prosta. Otwórz ten link do formularza, w którym zadamy Ci kilka pytań i poprosimy o wskazanie obszaru zainteresowań. Jeśli żadne z powyższych działań do tej pory nie przemówiło do Ciebie to nic straconego. Napisz nam o tym. Postaramy się znaleźć dla Ciebie przestrzeń do zaangażowania.
Rozpoczynamy rekrutacje! Nieważne czy jesteś stałym czytelnikiem naszego portalu, odwiedzasz nas regularnie na spotkaniach otwartych czy o Klubie Jagiellońskim słyszysz po raz pierwszy. Zapraszamy Cię do naszego zespołu!Posłuchajcie do jakich projektów potrzebujemy nowych osób :)Więcej info tu: https://www.facebook.com/events/1495091650621418/?active_tab=about
Gepostet von Klub Jagielloński – Warszawa am Mittwoch, 27. März 2019