Witamy na stronie Klubu Jagiellońskiego. Jesteśmy republikańskim i niepartyjnym stowarzyszeniem, które próbuje oddziaływać na politykę w duchu troski o dobro wspólne. Piszemy pogłębione artykuły o polityce, gospodarce, historii i kulturze. Formułujemy obywatelskie postulaty zmian i wysyłamy petycje do władz. Publikujemy komentarze ekspertów i tematyczne raporty. Działamy w całej Polsce.

Zachęcamy do regularnych odwiedzin naszej strony. Informujemy, że korzystamy z cookies.
Biuro Prasowe  27 listopada 2018

Zmieniaj Kraków wspólnie z nami – dołącz do zespołu miejskiego KJ–Kraków!

Biuro Prasowe  27 listopada 2018
przeczytanie zajmie 5 min

Chcesz mieć wpływ na miasto, w którym mieszkasz? Szukasz ludzi, z którymi mógłbyś wspólnie działać? Lubisz dyskutować i dzielić się swoimi przemyśleniami o funkcjonowaniu miast? Zmieniaj Kraków wspólnie z nami i dołącz do zespołu miejskiego działającego w Klubie Jagiellońskim!

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

Spotkanie odbędzie się 28 listopada o godzinie 19.00 w siedzibie Klubu Jagiellońskiego – Kraków (Rynek Główny 34).

Kim jesteśmy?
Możesz nas kojarzyć z wydobyciem na światło dzienne tematu poszpitalnej dzielnicy Wesoła lub dyskusji z kandydatami na prezydenta Krakowa. Czasem występujemy również w lokalnych mediach oraz publikujemy artykuły na portalu klubjagiellonski.pl. Działamy od kilku miesięcy, mamy głowy pełne pomysłów i idei, które mogą zmienić Kraków.

Należymy do krakowskiego oddziału Klubu Jagiellońskiego – republikańskiego, niepartyjnego stowarzyszenia działającego na rzecz dobra wspólnego. Interesuje nas Kraków, Małopolska i miasto jako idea – łącząca obywateli we wspólnym interesie w konkretnym miejscu i czasie.

Kogo szukamy?
Jesteśmy otwarci na wszystkich, którzy choć trochę interesują się (lub chcą się zacząć interesować!) funkcjonowaniem naszego miasta. Jesteś studentem, dzielnicowym aktywistą, białym kołnierzykiem, przedsiębiorcą lub bardzo ważnym politykiem? Znajdziesz u nas miejsce do działania!

Co możesz z nami zrobić?
• Promować w przestrzeni publicznej pomysły, które zmienią Kraków na lepsze;
• Prowadzić debaty z ekspertami, politykami i aktywistami o Krakowie oraz o miastach;
• Obserwować i aktywnie uczestniczyć w pracach rady miasta lub sejmiku województwa;
• Zmierzyć się z literaturą na temat miasta w formie cyklicznego seminarium;
• Pisać teksty na portal klubjagiellonski.pl;
• Miło i aktywnie spędzić czas z grupą zapaleńców, którzy chcą coś zrobić.