Witamy na stronie Klubu Jagiellońskiego. Jesteśmy republikańskim i niepartyjnym stowarzyszeniem, które próbuje oddziaływać na politykę w duchu troski o dobro wspólne. Piszemy pogłębione artykuły o polityce, gospodarce, historii i kulturze. Formułujemy obywatelskie postulaty zmian i wysyłamy petycje do władz. Publikujemy komentarze ekspertów i tematyczne raporty. Działamy w całej Polsce.

Zachęcamy do regularnych odwiedzin naszej strony. Informujemy, że korzystamy z cookies.
Biuro Prasowe  1 sierpnia 2018

To Wy rozwijacie Klub Jagielloński. Dziękujemy za rekordowy lipiec!

Biuro Prasowe  1 sierpnia 2018
przeczytanie zajmie 2 min
To Wy rozwijacie Klub Jagielloński. Dziękujemy za rekordowy lipiec! shutterstock.com

W lipcu, pierwszym pełnym miesiącu naszego funkcjonowania w domenie klubjagiellonski.pl, odnotowaliśmy ponad 121 922 odsłon, 82 447 sesji i 52 481 użytkowników. To o ponad 18 000 odsłon i 4 000 sesji więcej niż w najlepszym dotychczas miesiącu naszej działalności, jakim był czerwiec 2017 roku.

Jeszcze bardziej cieszy nas rosnące wsparcie od naszych Czytelników i Sympatyków. Łączne wsparcie, jakie otrzymaliśmy w lipcu od Darczyńców Klubu Jagiellońskiego to rekordowe 17 547 złotych! Wsparło nas łącznie 247 Darczyńców. 102 osoby przekazały nam wsparcie pierwszy raz. Średnia darowizna wyniosła 71 złotych i 4 grosze.

Przypominamy: stały, miesięczny koszt pracy naszego stowarzyszenia (wydawanie portalu klubjagiellonski.pl i pisma „Pressje”, działalność Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego, realizacja projektów społecznych, organizacja debat i spotkań otwartych, wynagrodzenia, utrzymanie siedzib etc.) to ok. 60 000 złotych. Zebrana w lipcu kwota pozwala nam na pokrycie 29% tych kosztów. Do końca roku, by móc zagwarantować stałość pracy Klubu Jagiellońskiego, musimy zacząć pozyskiwać od Darczyńców minimum połowę naszych stałych kosztów, czyli 30 000 złotych.

Przypominamy: możecie wesprzeć nas on-line klikając tu lub wybierają przycisk wspieram poniżej.

Możecie też dokonać przelewu w tradycyjny sposób np. ustawiając stałe, comiesięcznie zlecenie darowizny na nasze konto. To szczególnie ważna dla nas forma wsparcia, do której zachęcamy.

Klub Jagielloński
ul. Rynek Główny 34
31-010 Kraków
Nr konta: 47 1020 2892 0000 5102 0582 9454 (PKO BP S.A.)
W tytule: „darowizna na cele statutowe”

Przypominamy też, że darowizny na rzecz organizacji pozarządowych takich jak Klub Jagielloński można odliczyć od dochodu, a dzięki temu zapłacić niższy podatek!

Mamy nadzieję, że w sierpniu będzie Was jeszcze więcej!